Детальний опис функцій і можливостей iCloud

iCloud — екосистема! Це частина програмного забезпечення Apple, яка відповідає за збереження Вашої особистої інформації і даних додатків, синхронізацію роботи яблучних пристроїв і допомогу в пошуку втрачених гаджетів.

Щоб користуватися функціоналом iCloud, потрібен Apple ID. Читайте інструкцію в статті: як створити Apple ID.


Шановні користувачі, хочемо вибачитися і подякувати Вам за розуміння того факту, що в україномовній версії нашого сайту все ж присутні зображення з текстом російською мовою. Це пов'язано з обмеженнями в деяких технічних можливостях перекладу. Ми робимо все можливе, щоб це мінімізувати.

Кожну функцію iCloud можна відключити на всіх або окремо на кожному прив'язаному пристрої, якщо, припустимо, Ви хочете, щоб контакти зберігалися в хмарі через Айфон, але не переходили на Айпад.

Перелік функцій iCloud

1. Фотографії,
2. Пошта,
3. Контакти,
4. Календарі,
5. Нагадування,
6. Нотатки,
7. Safari,
8. Wallet,
9. Game Center,
10. В'язка ключів,
11. Знайти пристрій,
12. Віддалене очищення/блокування пристрою,
13. Резервна копія в iCloud,
14. iCloud Drive,
15. iBooks,
16. Сімейний доступ,
17. Онлайн синхронізація Apple пристроїв.

Розберемо можливості і функції iCloud детальніше

1. Фотографії

Картинка Фото Айклауд

iCloud допомагає зберігати фотографій в Фотопотік або медіатеку, створювати папки для спільного перегляду фото з іншими людьми і синхронізувати медіаконтент між пристроями.

Включити "Мій Фотопотік": "Параметри" — "iCloud" — "Фотографії" — прапорець "Мій Фотопотік"

Особливості Фотопотока:

• Сховище iCloud не враховується при додаванні фото в Мій Фотопотік;
• Функція працює з усіма фото, крім Live Photos і відеофайлів;
• Зберігається до 1000 фото за останні 30 днів;
• Якість фотографій може бути меншою за оригінал;

Включити "Медіатека": "Параметри" - "iCloud" - "Фотографії" - прапорець "Медіатека iCloud"

Особливості медіатеки:

• Враховується обсяг сховища iCloud;
• Зберігаються фото, відео, Live Photos, і все у вихідному форматі в повному дозволі;
• Якщо на одному пристрої Ви змінили/обрізали фото, воно змінюється на всіх Ваших гаджетах
2. Пошта

Скріншот Пошта Айклауд

Працює тільки з наявністю email — @icloud.com. Це пошта, що працює в звичайному режимі, але для її функціонування доведеться прив'язатися до @icloud.com.
3. Контакти

Картинка, розділ Контакти Айклауд

Один з найбільш корисних інструментів iCloud. Ваші номери телефонів і дані по ним зберігаються в хмарі і синхронізуються з усіма підключеними яблучними пристроями, і при додаванні нового контакту він онлайн дублюється на всі гаджети.


Пункти 4, 5, 6 пропустимо — календарі, нагадування і нотатки зберігаються і синхронізуються між собою на пристроях.

Скріншот календарі, нагадування і нотатки Айклауд
7. Safari

Картинка Safiri Айклауд

Синхронізація нотаток, списку для читання і історії. Є можливість починати дивитися сайт на одному пристрої і в онлайн режимі переходити за роботу вже на іншому.
8. Wallet

Скріншот Wallet Айклауд

Функція, яка поки що у нас використовується рідко. Створена для сканування і зберігання квитків в кіно, авіаквитків, купонів, дисконтних і клубних карт. Працює навіть на заблокованому екрані. Ну і зрозуміло, синхронізує все на всіх підключених пристроях.
9. Game Center

Картинка Game Center Айклауд

Game Center — це загальна система синхронізації ігор з App Store, збереження ігрового процесу і здобутих досягнень. Вона так само дозволяє зв'язуватися з друзями в різних іграх для перегляду глобальної таблиці результатів і перегляду ігор, в які можна грати разом.
10. В'язка ключів

Скріншот В'язка ключів Айклауд

Інформація про паролі і дані кредитних карт зберігається в зашифрованому вигляді на заданих Вами пристроях. Інформація не може бути прочитана навіть Apple.
11. Знайти пристрій

Картинка функції Знайти пристрій Apple Айклауд

Функція Знайти iPhone дозволяє відтворювати віддалено гучний звук на Айфоні при його втраті. А якщо пристрій підключено до WiFi, Ви зможете переглянути його геопозицію.
12. Віддалене очищення/блокування пристроїв

Якщо гаджет втрачений, його можна відшукати за допомогою Знайти Айфон, а перш ніж знайдете, можна віддалено очистити пристрій до заводських налаштувань і заблокувати його.
13. Резервна копія в iCloud

Скріншот Резервна копія Айклауд

iCloud виділяє по стандарту 5 ГБ сховища, в яке може вміститися "по яблучному укомплектовані" в резервну копію дані з Вашого пристрою, в зашифрованому вигляді. Спочатку резервна копія створюється така ж, як і через iTunes, але коли місця не вистачає, можна або доплачувати за додаткове (50 ГБ, 200 ГБ, 2 ТБ), або відключити завантаження фотографій (в основному саме вони займають найбільше місця). Резервна копія робиться вночі при підключеному WiFi і зарядці.
14. iCloud Drive

Картинка iCloud Drive

iCloud Drive дозволяє зберігати документи і дані додатків, окремі файли і зберігати історії повідомлень (Viber, WhatsApp і т.д). Це як Dropbox, тільки від компанії Apple.
15. iBooks

Скріншот iBooks Айклауд

При завантаженні книги в програму iBooks на одному пристрої, є можливість відразу перемістити її в хмару для користування на іншому. Таким чином Ви створюєте бібліотеку на різних своїх гаджетах за допомогою iCloud. Є функції синхронізації збережених закладинок, нотаток і колекцій.
16. Сімейний доступ

Картинка Сімейний доступ iCloud

Дозволяє 6-ти користувачам ділитися контентом, придбаним в iTunes, iBooks Store і App Store, використовуючи кожен свій обліковий запис Apple ID, але купуючи контент з однієї кредитної картки "організатора сім'ї".

За допомогою Сімейного доступу можна завантажувати і ділитися купленими фільмами, книгами, програмами і музикою, можна створювати загальні календарні події та зберігати фотографії і відео в сімейному фотоальбомі, ділитися своєю геопозіціей і допомагати їм знайти втрачені пристрої.
17. Онлайн синхронізування Apple пристроїв

Яблучні пристрої з iCloud, це як робота добре злагодженого колективу в компанії — кожен може і окремо виконувати свою роботу, але разом це сила, це ефективніше, простіше, швидше і комфортніше! Ви виконуєте дію на Айфоні, і тут Вам знадобився великий екран Айпада, будь ласка. Ви завантажили файл на Макбуці, але в шляху Вам він потрібен на Айфоні, будь ласка. Ви тримаєте в руках Айпад і не пам'ятаєте, куди поклали смартфон, через функцію Знайти Айфон подайте на нього сигнал. Саме ця синхронізація роботи і подобається багатьом мільйонам фанатів Apple.

Всі функції iCloud абсолютно конфіденційні і безпечні по відношенню до Вашої персональної інформації. Один з принципів роботи компанії Apple — абсолютне збереження особистих даних.

Ми скажемо так, не використовувати iCloud, це як купити кабріолет з відкидним верхом, але не насолоджуватися можливістю прибирати дах.

Налаштуйте, використовуйте, це зручно і швидко. А коли будуть питання по налаштуванню яблучних гаджетів і iCloud на них, телефонуйте.

Читайте також:

Невідомий iCloud — як відновити Apple ID і пароль.


17 серпня 2017 | Сергій Миколаєнко