Чому Айфон швидко розряджається і що робити?

У цій статті Ви дізнаєтеся що робити, коли iPhone швидко розряджається, стрибає відсоток заряду або взагалі не включається. Ми наведемо ряд рекомендацій по правильному заряду-розряду пристроїв і яким чином мінімізувати ризики несправності елементів ланцюга живлення і неправильної зарядки батареї Айфона.Є 5 причин появи проблем з неправильною поведінкою заряду смартфона і нижче ми розповімо про них і 5-ти варіантах вирішення кожного завдання.

1. Батарея

У наш час Apple використовує літій-іонні акумуляторні батареї (АКБ), тому що вони найбільш збалансовані за показниками швидкість заряду-розряду і екологічності. Проте ці батареї буквально за рік використання вже втрачають свою базову максимальну ємність, і можуть проявляти такі симптоми:

Фото зарядженої на 46% батареї Айфона

1.1. Швидко розряджається і навіть швидко заряджається;

1.2. Швидко розряджається і не доходить до 1%, вимикається коли завгодно;

1.3. Стрибає заряд — при підключенні до живлення збільшується на N% і при відключенні від заряду перестрибує і зменшується на N%;

1.4. Вимикається при будь-якому відсотку;

1.5. У холодну пору року смартфон не витримує температури і просто вимикається;

1.6. Не заряджається до максимуму. Це теж ознака несправності АКБ, але заряджати до 100% ми не рекомендуємо. Щоб дізнатися чому, читайте далі.

Як виправити: замінити батарею Айфона. Ми це робимо швидко і професійно!

2. Контролер живлення (U7)

Контролер живлення (КП) — елемент (мікрочіп) материнської плати, який розподіляє живлення Айфона. Причини поломки КП різні: падіння, перегрів, під впливом води, стрибки напруги в мережі при заряджанні, неправильна зарядка, користування не оригінальними аксесуарами і зарядка в машині.

Фото плати Айфона із позначенням контролера живлення

Симптоми несправного контролера живлення ті ж самі, що і при неправильній зарядці батареї Айфона, але є особливості:

2.1 Пристрій дуже сильно нагрівається, аж до того, що його боляче тримати в руках;

2.2 Розряд відбувається ще швидше, ніж при несправному АКБ;

2.3 iPhone просто вимикається і не включається, і навіть не реагує на спроби включення;

2.4 Раптове перезавантаження;

2.5 Пристрій просто не заряджається;

2.6 Некоректне відображення заряду акумулятора;

2.7 Продуктивність iPhone може знижуватися через перенагрівання плати.

Як вирішити: тільки через спеціалізований сервісний центр Apple з кваліфікованими фахівцями. Цей мікрочіп знаходиться впритул поруч з процесором і непрофесійна робота може привести до його поломки, і, відповідно "смерті" всього пристрою. Інженери iSave займаються такими ремонтами починаючи з появи Айфон 2 на ринку сенсорних смартфонів.

3. Контролер заряду (U2)

Теж елемент ланцюга живлення материнської плати, причини і симптоми несправності якого дуже схожі на поламаний КП, але при поломці контролера заряду Айфон так не нагрівається.

Як виправити такий випадок неправильної зарядки батареї Айфона: теж через сервісний центр з кваліфікованими фахівцями з техніки Apple. Довіра ремонту iPhone саме сервісному центру, який займається лише технікою Apple, це важливий момент і вагомі слова. Адже сервіси, які займаються ремонтом різної техніки, дуже сильно розпорошуються в своєму досвіді і навичках. Ми ж в свою чергу, професійно концентруємося тільки на Айфонах і яблучній техніці.

4. Ланцюг живлення

Ланцюг живлення це N-на кількість елементів, які входять в цикл заряду-розряду пристрою. Поломка будь-якого з них може ініціювати неправильну роботу Вашого гаджета.

Як вирішити: правильно діагностувати і якісно вирішити завдання можуть наші майстри з сервісного центру iSave, досвід роботи яких тільки з Apple на даний момент вже перевищує 9 років. Якщо Ви хочете зберегти свій пристрій на якому проявляються наведені в статті симптоми, ми не рекомендуємо робити це самостійно або звертатися до домашніх майстрів. Якщо iPhone можливо врятувати, iSave це зробить!

5. iOS

Тут можливі кілька варіантів, через які можуть проявлятися симптоми неправильної зарядки батареї Айфона:

5.1. При оновленні на нову прошивку iOS (11.0, наприклад), на ранніх стадіях після її виходу, пристрій може на порядок швидше розряджатися, в порівнянні зі старою прошивкою. І це простежується навіть з найновішими гаджетами Apple. Таке буває через помилки в прошивці, допущених розробниками.

Як виправити: дочекатися нового поновлення (11.0.1, 11.1, наприклад), і перепрошити.

5.2. Нова прошивка на старому iPhone/iPad/iPod. Коли залізо вже не тягне нову прошивку, йому потрібно витрачати більше ресурсів на стабільну роботу, а тому смартфон починає гальмувати і акумулятор при цьому може швидше розряджатися.

Як вирішити: по суті ніяк. Просто тримати батарею такого пристрою в хорошому стані якщо у Вас ще є бажання з різних причин користуватися саме їм.

Ряд рекомендаций по правильному заряду-разряду Айфонов

Бонус від iSave і способи мінімізувати ризики несправності елементів ланцюга живлення:

1. Тримайте на зарядці максимум до 90-95% заряду батареї;

2. Не розряджайте гаджет до повного виключення;
Розряджайте його мінімум до 5-15%. Все це через особливості АКБ в iPhone і використання літій-іонних акумуляторів. Не дарма вони пишуть попередження на 20-ти% під час розряду і 80-ти% під час заряду!

3. Радимо не заряджати вночі;
Хоча ми впевнені, що багато хто так робить, це може призвести до короткого замикання і приходу пристрою в неробочий стан, через перепади напруги в мережі в нічний час. Чим менше пристрій перебуватиме в стані заряду через мережу живлення, тим менше часу, в яке воно може постраждати!

4. Мінімально або взагалі не використовувати пристрій під час його заряду;
Ви ж помічаєте, що пристрій нагрівається, коли заряджається? Так ось коли Ви їм ще й користуєтеся, воно ще більше набирає температуру і можливість його перегріву підвищується, особливо коли під час заряду працюють додатки/ігри з високими системними вимогами.

5. Підключайте Айфон до зарядки в машині тільки тоді, коли вже завели її!
Знову ж, пристрій може просто згоріти при перепаді напруги під час запалювання.

6. Чим менше iPhone знаходиться в режимі зарядки, тим більше часу прослужить Вам його батарея.

По темі: Заміна роз'єму зарядки Айфона.

Якщо виявляються симптоми неправильної зарядки батареї Айфона, беручи до уваги певну причину, ми допоможемо Вам з рішенням будь-якого завдання.


відгуки iSave

31 липня 2017 | Сергій Миколаєнко